SEPETİM
Sepetiniz Henüz Boş

  • E-mail
  • Şifre
  • Şifremi Unuttum
  • GİRİŞ YAP
  • Üyeliğiniz henüz yok mu?

    YENİ ÜYELİK
ARAMA
  • Ürünlerde
  • Site İçinde
  • Bloglar İçinde
ÜYELİK
 

OLIVER RESSLER,KİM KİMİ GÜVERTEDEN ATAR?

SERGİ

SALT // 23 KASIM 2016 - 17 OCAK 2017

Oliver Ressler’ın son 12 yıldır yaptığıüretimden oluşan Kim Kimi Güverteden Atar?sergisi göç, sınırlar, yurttaşlık, sermaye vealternatif ekonomileri ele alan fotoğraf işleri,duvar yazıları, filmler ve enstelasyonlardanoluşuyor. Yenilikçi tavrı ile güncel meselelerefarklı bir yorum getirerek, içinde olduğumuzhayata alternatif noktalardan bakmamızısağlayan bu sergi görülmeye değer!

KARMA SERGİ, UÇUŞ

BORUSAN CONTEMPOR ARY // 29 EKİM 2016 - 19 ŞUBAT 2017

Hava algısını değişik açılardan ele alan Uçuş, hava sahasındaki trafiğin gerçek zamanlı bir görüntüsünü veren veri tabanlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uçuş, mekâna özgü bir enstelasyon olarak Open Frameworks üzerinde çalışıyor; sanatseverlere apayrı bir dünya sunuyor!

SERGİ

KARMA SERGİ, BALKANLARDAN GELEN SOĞUK HAVA

PERA MÜZESİ // 10 KASIM 2016 - 7 MAYIS 2016

SERGİ

Pera Müzesi ev sahipliğindeki sergi, “Balkanlar” olarak bilinen bölge ülkelerinden farklı kuşaklardan sanatçı ve sanatçı gruplarına odaklanıyor ve bir doğa olayı üzerinden biçimleniyor: Rüzgar. Bu tema aynı zamanda hava durumu haberlerinde kışın gelişine işaret eden “Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası” söylemine de gönderme yaparak, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

TİYATRO

39 BASAMAK

ZORLU PSM DRAMA SAHNESİ // 21-22 ARALIK 2016 // 20:30

Sergilendiği her ülkede seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan 39 Basamak, geleneksel komedi anlayışının vazgeçilmez ögeleri; dinamik ve durmak bilmez bir aksiyon, olmayacak ama harikulade teatral rastlantılar, yaptıkları ile yapmak istedikleri birbirine uymayan karakterler ve binbir kalıba giren oyuncular, bu uyarlamada Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın oyunculuğu ile mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiş. Bu oyunun Aralık ajandamızda kesinlikle olması gerektiğine inanıyoruz!

TİYATRO

NEFESİNİZİ NASIL TUTARSINIZ?

DOT TİYATRO // 23-24-29-30 ARALIK // 21:00

Üzerinde dengede durduğumuz ve asla yıkılmaz sandığımız her şey bir anda altımızdan çekilse ne olur? Modern hayatın tanıdık, güvenli sularının bittiği yerde ne başlar? İnsan nereye kadar insan kalabilir? Tam olarak hangi noktada ruhunu şeytana satar? Dot’un sahneye koyduğu Nefesinizi Nasıl Tutarsınız? bu sorulara cevap verirken, Batı uygarlığının kapitalizm ile beraber çöküş hikayesini anlatıyor. Tiyatroseverlerin bu salonda yerlerini alacağına biz eminiz!

MOR VE ÖTESİ 20. YIL KONSERİ

ZORLU PSM ANA TİYATRO SAHNESİ // 23 ARALIK 2016 // 20:30

Toplamda 8 albüm, 1 EP, 2 de single yayınladığı kariyeri boyunca ülke rock piyasasını tanımlayan isimlerden biri haline gelen ve eriştiği bu konumu 20 yıl boyunca koruyan mor ve ötesi, birbirinden özel şarkılar, albümler ve performanslarla dolu kariyerinin 20. yılını kaçırılmaması gereken, özel bir konser ile kutluyor!

KONSER
KONSER

KONSTRUKT MEETS KEIJI HAINO

SALON İKSV // 21 ARALIK 2016 // 21:30

Türkiye ve Avrupa’da sayısız mekan ve festivalde sahne almış İstanbul kökenli caz kolektifi Konstrukt, şimdi gücünü, ilhamını Japon coğrafyasından alan, veteran noise bestecisi Keiji Haino ile birleştiriyor. Free jazz’in avangard bir yorumla buluştuğu bu konserde bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız!

COLA & JIMMU (NICOLE WILLIS & JIMI TENOR): DEEPHOUSE REVIVAL

KONSER

ZORLU PSM STUDIO // 16 ARALIK 2016 // 22:00

Beraber geçirdikleri 15 yılı sanat kariyerleriyle kesiştirerek çok özel bir iş birliğine imza atan Finlandiyalı müzisyen/prodüktör Jimi Tenor ile ABD’li şarkıcı, besteci ve görsel sanatçı Nicole Willis, techno, funk, soul ve caz gibi müzik köklerini house ve electronica'yla harmanladıkları projeleri Cola & Jimmu Zorlu PSM Studio’da hayranları ile buluşuyor. Bu eğlenceli programı kaçırmayın deriz!