HANGİ İŞ GÖRÜŞMESİNDE, HANGİ STİL?

HANGİ İŞ GÖRÜŞMESİNDE, HANGİ STİL?

Stiliniz, konuşmaya gerek duymadan kim olduğunuzu anlatmanızın bir yolu... Geleceğinizi şekillendireceğiniz iş görüşmelerinde, kimliğinizi nasıl yansıtacağınız önem vermeniz gereken durumlardan biri. Peki nedir bu işin sırrı? Hangi iş görüşmesinde hangi stili tercih etmelisiniz?

İlk olarak şunu söylemeliyiz ki tek bir reçete yok! Hangi sektörde iş görüşmesine gideceğiniz, tercih etmeniz gereken kıyafetinizi ve hatta kıyafetinizin rengini belirleyen etmendir. Kurumsal şirketler, devlet kurumları, finans veya hukuk gibi resmi bir sektörde iş arıyorsanız güvenli sularda kalıp siyah, lacivert ve gri renklerde takım elbise tercih etmelisiniz.

İşinize gösterdiğiniz ciddiyeti yansıtmak isterken görüşmeye gelen onlarca “siyah takım elbiseli”den biri olmak istemiyorsanız, sadeliği ve şıklığı birleştiren Cacharel Sonbahar / Kış 2019-20 Koleksiyonu’ndan faydalanabilirsiniz. Gömlek deseni seçiminiz ile takım elbisenin klasik havasını farklılaştırarak akılda kalıcı bir izlenim bırakabilirsiniz.
Unutmayın ki özenli ve titiz karakterinizi yansıtmanın en kolay yollarından biri kemerden çantaya tüm görünümünüzün uyum içinde olmasıdır. Cacharel Aksesuar Koleksiyonu ile stilinizi güvenli ve şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Karakterinizden ipucu verdiğiniz detaylarda, göz yoracak renk seçimlerinden kaçınmalısınız. Tamamen kırmızı bir aksesuar yerine içinde farklı renk ve desen geçişleri barındıran Cacharel mendil ile görünümünüze dengeli bir hareket kazandırabilirsiniz.


Takım elbiselerinizin kumaş türü önemli olan diğer bir noktadır. Kusursuz görünmeniz gereken iş görüşmelerinde kolay kırışan keten karışımlar yerine, pamuklu ve Non-Iron özellikler taşıyan parçalar tercih etmelisiniz.Satış, bilişim, mühendislik, tasarım, mimarlık, reklamcılık gibi şık ve rahat giyinmeniz gereken sektörlerde smart casual kombinlerden faydalanabilirsiniz. Cacharel gömlekler ile tamamladığınız Cacharel blazer ceketi,Cacharel chino pantolonlar ile buluşturarak iddialı karakterinizi en doğru şekilde yansıtabilirsiniz. Cacharel mokasenler ve şık detaylarla buluşturulmuş Sneaker'lar ise adımlarınıza eşlik etmek için yanınızda olacak.


Olumlu bir izlenim oluşturduğunuz iş görüşmenize stiliniz hazır. Bol şans!