RENKLERİN BİZE ANLATTIKLARI

RENKLERİN BİZE ANLATTIKLARI

Renklerin insanlar üzerindeki etkileri bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Biz de sahip olduğunuz görünümün, hayatınıza kattığı pozitif etkiyi güçlendirmesine yardımcı olmak için renklerin dünyasını araştırdık. İşte bazı renklerin anlamları ve uyandırdıkları hisler...

Yeşil

Yeşil

Akıllara ilk olarak doğayı getiren yeşil; yenilenmenin, yaşamın ve dinçliğin simgesi olarak betimleniyor. Sakin ve enerji verici bir etkisi olan bu güzel renk, detaylarda kullanıldığında daha samimi bir hava yaratıyor. Akıllarda kalıcı bir etki bırakmak istediğiniz durumlarda kahve ve tarçın tonlarıyla kombinlemeyi deneyebilirsiniz.

Siyah

Siyah

Giyimde en çok tercih edilen renklerin başında gelen siyah, asalet ve bilgelik ile ilişkilendirilir. İş görüşmelerinde en çok tercih edilen renklerden biri olmasının sebebi de budur. Ancak hem siyahın sunduğu güçlü havayı yaşamak hem de farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, mendil veya kravat gibi farklı renkte bir aksesuar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Kahverengi

Kahverengi

Toprağın ve ahşabın rengi olan kahverengi temel olarak doğallığı akla getirir, bu yüzden de samimi ve güvenilir bir his verir. Özellikle sonbaharda doğanın tonlarıyla uyumlu olarak daha da güzel bir etki yaratan kahverengi, rahatlığı ve sakinliği temsil ettiği için iş görüşmelerinde pek tercih edilen bir renk değildir. Ama beyaz veya kiremit tonlarındaki daha canlı renklerle kombine edilmiş kahverengi Cacharel çantanın duruşunuzu güçlendireceğinden emin olabilirsiniz.

Beyaz

Beyaz

Her zaman saflık, temizlik ve masumiyet gibi kavramlarla bir arada anılan beyaz, genel olarak serin ve canlandıran bir his verirken, çevrenizde düşünmeyi seven ve uzlaşmacı biri olduğunuz izlenimini uyandırır. Bütün renkleri içerisinde barındırmasından dolayı diğer renklerle harika kombinler yaratmak için tercih edilebilir. Klasik tercih olarak beyaz Cacharel keten gömlek, farklı ve casual bir görünüm için ise Cacharel keten pantolonun sunduğu çekici görünümün sizi bir adım öne çıkaracağından emin olabilirsiniz.