SAINTE PULCHERIE FRANSIZ LİSESİ & CACHAREL TASARIM YARIŞMASI

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ve Cacharel’in gençlerdeki özgün yaratıcılığı açığa çıkarmak amacıyla düzenlediği tasarım yarışması, gelenekselleşerek gençlerin özgün ruhunun dışarıya yansımasına destek oluyor. Basın, sanat ve moda dünyasının önemli isimleri, en iyi 10 tasarımı seçmek üzere 29 Mart Perşembe günü Beyoğlu'nda bulunan görkemli okul binasında bir araya gelip, gençleri moda tasarımına teşvik etmek üzere birlikteliklerini ortaya koydular.Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin vizyoner ve yetenekli gençleri Cacharel’in önderliğinde tasarım dünyasını keşfediyor. Moda tasarımına taze bir soluk getirmek üzere düzenlenen yarışma, bu sene ilhamını Fransa’nın Nîmes şehrinden alıyor. Cacharel markasının ve denim kumaşının doğduğu yer olan Fransa’nın Nîmes şehrinden esinlenen desenlerin tasarımcıları, Sainte Pulchérie’nin 9. Sınıf öğrencileri. Görsel sanatlar öğretmenleri ile Cacharel Tasarım Ekibi rehberliğinde hazırladıkları özgün desen tasarımlarıyla yarışmaya katılan bu genç yetenekler, tasarladıkları desenleri “Köklere dönüş, Nîmes” konseptiyle Sonbahar-Kış 2018/19 Koleksiyonu'na aktardılar.


Gençlerde tasarımsal yaratıcılığı desteklemek kadar duyarlılık konusunda da fark yaratmak amacında olan yarışma kapsamında, seçilen tasarımların açıklanacağı ödül töreni 19 Nisan 2018 akşamı düzenlenecek ve törende satışa sunulacak Cacharel aksesuarlarından elde edilen gelirin tamamı Toplum Gönüllüleri Vakfı'na (TOG) bağışlanacaktır.


Kalpleri yaratıcılıkları kadar büyük gençlerin ilk heyecanına ortak olan jüri üyelerinin arasında yer alan isimler;


Mehmet Y. Yılmaz, Akasya Asıltürkmen, Ayşe Boyner, Ayşe Kucuroğlu, Burcu Esmersoy, Elif Mısırlı, Ferhan İstanbullu, Gülen Yelmen, Hakan Turpçu, Huban Ayşem, Muammer Kapucuoğlu, Mukaddes Kaya, Özge Zeki, Özgür Masur, Pelin Kaya, Sarp Evliyagil, Sermet Severöz, Ulaş Kaya, Yazgülü Aldoğan, Yeşim Nur Mantaş